برای رانندگی با خودروهای آینده نیسان تنها به یک پدال نیاز خواهید داشت

[ad_1]

بر اساس شنیده ها به نظر می رسد کمپانی نیسان قصد دارد در سپتامبر سال جاری از نسل جدید خودروی لیف رونمایی کرده و پیش از پایان سال نیز فروش آن را آغاز نماید. تصاویری که تا کنون از زوایای مختلف طراحی این خودرو منتشر شده اند نشان دهنده تغییرات گسترده در ماشین الکتریکی نیسان هستند و گفته می شود به کمک استفاده از یک باتری یون لیتیومی 43 کیلووات ساعتی مسافت قابل پیمایش آن با هر بار شارژ به 300 کیلومتر برسد. اما شاید جذاب ترین نکته درباره Leaf جدید موضوع دیگری باشد.

وب سایت Motor Trend به این نکته اشاره کرده که نسل جدید نیسان لیف قرار است از قابلیتی به نام E-Pedal استفاده کند. E-Pedal تکنولوژی جدید نیسان است که به کمک آن، راننده برای هدایت خودرو تنها به یک پدال زیر پای خود نیاز خواهد داشت. در حال حاضر خودروهای اتوماتیک متعددی در بازه های قیمتی مختلف در بازار وجود دارند که نیاز به پدال کلاچ را حذف کرده اند و راننده تنها از دو پدال گاز و ترمز برای راندن خودرو استفاده می کند، اما نیسان قصد دارد با تکنولوژی E-Pedal یکی دیگر از آنها را نیز حذف کند.

به گفته نیسان، E-Pedal برای اولین بار در جهان قصد دارد تجهیزات پیشرفته تکنولوژیک برای کمک به رانندگی را از خودروهای گران قیمت و لوکس به ماشین های ارزان قیمت تر و عمومی تر وارد کند. E-Pedal بخشی از برنامه Intelligent Mobility نیسان است که قصد دارد نحوه تعامل راننده با خودرو را تغییر دهد. در توضیح نحوه عملکرد E-Pedal آمده است که “در صورت فشردن این پدال، همانند سایر خودروها شاهد شتاب گیری ماشین خواهیم بود، پس از آن با کاستن از فشار بر روی پدال سرعت کم شده و در صورت برداشتن کامل پا از روی پدال عملیات ترمزگیری به صورت هوشمند انجام می شود”.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *